زهرا رحیمی مسئول روابط اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس به مناسبت هفته روابط عمومی و ارتباطات مورد تجلیل مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس؛ در این جلسه که با حضور معاونین و مدیران ستادی اداره کل، صائبی مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران، شهابی معاون روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان، پرگر رئیس کنفدراسیون ورزش‌های ناشنوایان آسیا و مسئولان روابط عمومی ادارت ورزش و جوانان حوزه ها و شهرستان ها و هیات های ورزشی فعال، روز دوشنبه در استودیو خبر اداره‌کل برگزار شد، “علی جوادی” ضمن تبریک دهه کرامت و اشاره به برکات حضور امام رضا علیه السلام و حضرت فاطمه معصومه سلام الله در کشورمان، آن را لطف خداوند و هدیه ای به ایرانیان دانست و در ارتباط با شأنیت و شخصیت والای این برادر و خواهر گرامی گفت و ادامه داد: باید قدردان این لطف وعنایت خداوند باشیم.
وی از ارتباط خوب خود با همکاران در اداره‌کل گفت و افزود: از حیث پیگیری و ساختارها، سلسله‌مراتب وجود دارد، اما از نظر ارتباطات شخصی سعی کرده ام راحت بودن و دریافت فرکانس مثبت از سوی من نسبت‌به همکاران همیشه ممکن و آسان باشد.
وی از همکاران اداره کل در بخش‌های مختلف در موضوع زیرساخت‌های ورزشی که طی این دو سال با او همراه و همگام بوده‌ و تلاش کرده‌اند تشکر کرد و گفت: حجم کارهایی که من تعریف می‌کنم، خیلی زیاد است و پیگیری‌های آن آنی و لحظه‌ای است، بنابراین زمانی‌که همکارانم برای جمع کردن موضوعات می‌گذراند، فراتر از زمان کاری‌شان است که با هیچ تشویقی قابل جبران نیست و بابت این موضوع از همه همکارانم عذرخواهی کرده و ممنونم.
جوادی افزود: حجم بالای کارها دلیل دارد؛ کارهای باقی‌مانده‌ای هست که با آن مواجه شده‌ایم. در حوزه زیرساخت‌ها اگر بگویم متأسفانه در گذشته مسابقه کلنگ‌زنی وجود داشته؛ کلنگ زده و رها می شده و با حجم بالایی از پروژه‌هایی روبه‌رو شدیم که از سال ۸۴ و ۸۵ با ۲۰ و ۲۵ درصد پیشرفت رها شده بودند. ما تلاش کردیم تا آنها را به سرانجام برسانیم و دل مردم کشورمان و استان مان را شاد کنیم. میانگین افتتاح پژوژه های ورزشی تا قبل‌از این دولت در حوزه ورزش و جوانان دو پروژه در سال بوده‌است. در دو سال گذشته ۴۷ پروژه افتتاح کرده ایم و اولویت‌بندی ها براساس ناهنجاری‌های اجتماعی شهرستان و سرانه شهرستان بوده و با افتتاح آن تا با افتتاح آن دردی را از آن محیط برطرف کرده و خدا را شکر این اتفاق افتاد.
مدیرکل ورزش و جوانان ادامه داد: نکته اصلی این است که آیا با همین روال می‌توانیم کارها را پیش ببریم یا باید تلاش‌های مان را چند برابر کنیم. تکمیل پروژه‌ها خارج از منابعی بوده که در این اداره‌کل سالیان سال تزریق شده ‌است. در کنار آن منابع دیگری مانند ماده ۵۳ از دستگاه‌های کمک‌کننده مثل نفت، بنیاد علوی، بنیاد برکت و شهرداری، سراغ آن‌ها رفتیم و توانستیم پروژه‌ های مان را به پایان برسانیم. همین الان در برخی حوزه‌ها و شهرستان‌ها بازسازی هایی درحال انجام است که که امکانات آن مربوط به بیست سال پیش بوده و قابل بهره‌برداری نیست و هیچ اعتباری برای آن‌ها نداشتیم. این تعویض چمن ها و بازسازی‌ها درحال انجام است و این‌ها با ارتباط‌گیری انجام‌شده و نشان از اهمیت ارتباطات دارد.
وی به موضوع حمایت از ورزش، قهرمانی و همگانی برمبنای ارتباطات اشاره کرد و گفت: هرآنچه که ارتباطات می‌تواند کارها را تسهیل کند به‌عنوان ارتباطات و اطلاع‌رسانی باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از منابع سای ادارات و دستگاه‌ها در جهت حمایت از قهرمانان درواقع اطلاع‌رسانی از شرایط ماست و با با ارتباطات، منابع و توفیقاتی را دراین‌راستا به دست آورده‌ایم. هرآنچه که توفیقات طی این دو سال در حوزه جوانان، ورزش، قهرمانی و توسعه زیرساخت‌های ورزش بوده، صرفاً براساس ارتباطات و اطلاع‌رسانی بوده‌ است. من حال استاندار را با اطلاع‌رسانی از توفیقات ورزشی خوب می کنم و خوشبختانه با ارتباط‌گیری، حمایت‌های ایشان از ورزش تهران بیشتر شده ‌است. هیچ‌وقت، هیچ استانداری طی این ۴۰ سال گذشته از ورزش استان تهران تا این حد حمایت نکرده است؛ هم حمایت می‌کند و هم حمایت دستگاه‌های دیگر را از ورزش، بسیج و سازمان‌دهی می‌کند و این اتفاق افتاده است.
جوادی تأکید کرد: تصمیمات ما باید در یک اتاق شیشه‌ای اتخاذ شود. نقدهایی که غالباً صورت می‌گیرد، علت آنست که نقادان در جریان پیگیری‌ها و دغدغه‌های مسئولان نیستند. اگر جلسات خود را در اتاق‌های شیشه‌ای برگزار کنیم و دغدغه‌مندان، باشگاه‌داران، پیمانکاران، مدیران، رؤسای هیات‌ها و فدراسیون‌ها بدانند که ما چه جلساتی را برگزار می‌کنیم و دنبال حل چه مشکلی و رفع چه موانعی هستیم، حالشان خوب و نقدهای شان کم‌تر می‌شود. باید به منتقدان خود اطلاع بدهیم که در حال چه کارهایی هستیم و این با جلسات در اتاق‌های شیشه‌ای امکان‌پذیر است و این نقش حوزه روابط‌عمومی است که باید تصمیم‌گیری‌های مان را شیشه‌ای کند و دیوارهای حائل ما و مخاطبان را بردارد و این هنر اطلاع‌رسانی است.
وی افزود: حمایت ما و این جلسات صرفاً نباید محدود به هفته ارتباطات و روابط ‌شود و باید جلساتی در طول سال در شهرستان‌ها و با حضور مسئولان روابط‌عمومی برگزار شود و خدا را شکر آقای پیام نظر از خبرگان این عرصه در استان تهران هستند و در این حوزه متخصص هستند و حضور ایشان با رأی بالا در هیئت رئیسه شورای روابط‌عمومی‌های استان تهران حائز اهمیت است و ان‌شاءالله ما هم بیشتر از ظرفیت همکاران بهره ببریم.
مدیرکل ادامه داد: روابط عمومی ها در همه برنامه‌ها حضور دارند و ماهیت روابط عمومی این است که زودتر از سایرین بیاید و آخرین نفر خارج شود تا اخبار را کامل پوشش دهد. در واقع آن‌ها به نوعی جهادگر و فعالین گمنام و یا نشانگران پنهان هستند و باید همواره از آن‌ها یاد کرد. امیدوارم با هم و با حضور و زحمات شما حال مردم را خوب کنیم. ما کار می‌کنیم و اگر کارمان حاصلش توفیقات و مدال‌آوری باشد و به سمع و نظر مردم نرسد، حال آن‌ها خوب نمی‌شود. مردم باید ببینند و از اتفاقات خوب مطلع شوند و این مهم را شما در روابط‌عمومی‌ها انجام می‌دهید که جای تقدیر دارد.