رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس با تاکید براینکه فرماندار شهرستان به ورزشی و فعالیت های قهرمانی و حرفه ای توجه زیادی دارد اظهار کرد هم اکنون ۲۸ ملی پوش ورزشی زن و مرد در شهرستان قدس در تیم های ملی کشور فعال هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان؛ حسین نوروزی در دیدار با ناصربخت فرماندار ورزشی و ورزش دوست و برخی از هیاتهای ورزشی که برگزار شد اظهار کرد و در حال حاضر ۳۲ هیات ورزشی در این شهرستان می باشد که ۲۵ هیات فعال بوده  که در نظر داریم با رویکرد توسعه ورزش و تا پایان سال برخی از هیاتهای غیر فعال را در شهرستان فعال کنیم.

وی ادامه داد در حال حاضر ۲۰ هزار ورزشکار زن و مرد در سال ۹۶ در شهرستان فعال بودند.

رئیس اداره ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰ مجموعه ورزشی دولتی فعال است و روزانه ورزشکاران زیادی در این مراکز ورزش می کنند خاطر نشان کرد که در حال حاضرتمامی این مجموعه  دولتی در اختیار این اداره  نیست بلکه باید دستگاههای اجرایی شهرستان از جمله شهرداری آموزش و پرورش، سپاه می بایست بیش از گذشته با اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس تعامل داشته باشند چرا که متولی فعالیت های ورزشی در شهرستان ها توسط این نهاد ها بررسی می شود.

در این جلسه نیز نوروزی به همراه هیاتهای قهرمان پرور و تعدادی ازملی پوشان مدال آور حضور داشتند و نظرات خود را در خصوص پیشرفت ورزش همگانی و قهرمانی بیان کردند.

علی اصغر ناصر بخت فرماندار قدس در نشست با جمعی از ورزشکاران و روسای هیآت‌های ورزشی، اظهار کرد: ورزشکاران بسیاری در شهرستان پا به عرصه مؤفقیت و پیشرفت گذارده‌اند و توانسته‌اند در رشته‌های خود نیز به‌طور حرفه‌ای بدرخشند اما نام معدود ورزشکارانی را بر تارک رشته‌های مختلف ورزشی می‌بینیم و آن نیز به خاطر اخلاق و ادب آنها در این عرصه بوده است.

وی بیان کرد: با وجود اینکه این منطقه کم برخوردار می باشد اما نسبت به مناطق برخوردار برتری دارد، ورزشکارانی در این شهرستان فعالیت دارند با تمام محدودیت ها در مقام قهرمانی جهان پرچم جمهوری اسلامی را برافراشته اند.

ناصربخت افزود: یکی از سرمایه های مهمی که در شهرستان قدس وجود دارد و در کمیته برنامه ریزی با حضور نخبگان و استاندار ابن موضوع مطرح شد، سرمایه های انسانی خوب در این شهر است و همچنین در مقوله ورزش با بیش از بیست هزار نفر ورزشکار در شهری با جمعیتی حدود نیم میلیون نفر از ورزش بهره می گیرند.

وی گفت: شهرستان قدس آسیب های اجتماعی بالایی دارد و مجموعه های ورزشی هم در کنار این آسیب ها فعالیت می کنند و به همین دلیل حساسیت زیادی را برخوردار هستند.

فرماندار قدس با اشاره به کتاب نهج البلاغه عنوان کرد: امیرالمومنین علی (ع) در نامه ای به مالک اشتر می فرماید، مالک از خوبی های مردم زیاد بگو و بدی های آن ها را مطرح نکن، زیرا اُنس و اُلفت در میان مردم به وجود می آید.

وی افزود: نسبت به داشته ها و سرمایه های شهرستان بی توجه هستیم و با مسائلی روبرو شدیم که سرمایه های اجتماعی در حال تحلیل رفتن است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: باید به سمتی برویم که اعتماد از بین رفته مردم و مسئولین تقویت شود چون که زمانی که آسیب های اجتماعی تحلیل می رود این آسیب ها افزایش میابد.

ناصربخت گفت: در جلسه اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان قدس آماری مطرح شد مبنی بر اینکه سه درصد از جمعیت کشور در سنین بالای پانزده سال حداقل یکبار مواد مخدر مختلف را تجربه کردند و این آمار در شهرقدس نزدیک به شش درصد است.

وی با اشاره به اهداف خود در فرمانداری قدس بیان کرد: از جمله اهدافی که در دستور کار فرمانداری قدس در سال جدید پیش بینی و برنامه ریزی شده است، توسعه و رونق اقتصادی منطقه و توجه به آسیب های اجتماعی می باشد.

فرمانداری قدس در ادامه افزود: برای حل مشکلات و موانع ورزش شهرستان باید شورای ورزش و جوانان تشکیل شود و جلسات ماهیانه با حضور فرماندار و مسئولین مربوطه برگزار شود و یکی از برنامه ها در بحث ورزش شهرستان حمایت و اسپانسری از جانب صنعتگران است.

شهاب قوره‌جیلی کشتی‌گیر فرنگی‌کار تیم ملی کشور در راستای مشکلات قهرمانان ورزشی شهرقدس اظهار داشت: در هر دوره مسئولان قبلی و فعلی در جایگاه نماینده و شورای شهر قول های به ورزشکاران قهرمان جهان دادند اما محقق نشد.

قوره جیلی تصریح کرد: دغدغه های که ورزشکاران قهرمان جهان این شهرستان با آن روبرو هستند، دغدغه اشتغال است و این مشکلات در روحیه و روند پیشرفت و ادامه فعالیت هم تاثیر گذار خواهد بود حتی زمانی که در اردوی تیم ملی حاضر هستیم به فکر هزینه های خانواده و معیشتمانیم، در منزل که هستیم به فکر پیروزی و اردوی تیم ملی و این روند بسیار برای قشر ورزشکار آسیب رسان است که باعث شد بنده دوسال کشتی را رها کردم به دلیل عدم پشتیبانی و مسئولان برای حفظ ورزش و ورزشکاران به فکر زیر ساخت ها و دغدغه های اصلی ورزشکاران باشند.